Inwestycja w bilbord może być zrealizowana na własnym gruncie lub na gruncie dzierżawionym. Jeżeli nie posiadamy własnego gruntu, a zamierzamy kupić lub wziąć w dzierżawę działkę, warto z właścicielem działki zawrzeć umowę warunkową na zakup lub dzierżawę, wchodzącą w życie dopiero po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń dla tego typu inwestycji. Unikniemy wtedy niepotrzebnych kosztów i problemów w przypadku, gdy nie uda nam się uzyskać zezwolenia na umieszczenie nośnika reklamowego w danym miejscu.
Umowę dzierżawy warto zawrzeć na jak najdłuższy okres (standardowo 3-10 lat), tak abyśmy mogli czerpać coraz większe korzyści ze wzrastającej popularności naszego nośnika reklamowego bez obawy, o poniesione koszta. Warto również zaznaczyć w umowie, że w przypadku wcześniejszego zerwania umowy, wydzierżawiający zobowiązuje się do zwrotu poniesionych przez dzierżawiącego kosztów. Zawsze istnieje ryzyko, że ktoś zechce przejąć nasz pomysł na biznes. Wiele osób myli pojęcia najmu i dzierżawy. Umowy te różnią się od siebie znacząco w kwestii pobierania pożytków, w związku z użytkowaniem danej rzeczy lub miejsca.
Zobacz również:
Różnica między najmem, a dzierżawą
Powrót do listy wpisówSerwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.
Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.
1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia
Gotowe!
Kodeks krajobrazowy Miejski zarząd dróg Opłata reklamowa opłata za bilbordy podatek od bilbordów podatek reklamowy tablice reklamowe uchwała krajobrazowa Ustawa krajobrazowa zasady i warunki sytuowania reklam
Brak polubionych obiektów |