Jesteś tutaj Artykuły Dzierżawa działki pod obiekt reklamowy

Dzierżawa działki pod obiekt reklamowy

Dzierżawa działki czy najem lub kupno – jaki rodzaj umowy jest najodpowiedniejszy jeżeli nie mamy własnej działki, a chcemy postawić bilbord?

Inwestycja w bilbord może być zrealizowana na własnym gruncie lub na gruncie dzierżawionym. Jeżeli nie posiadamy własnego gruntu, a zamierzamy kupić lub wziąć w dzierżawę działkę, warto z właścicielem działki zawrzeć umowę warunkową na zakup lub dzierżawę, wchodzącą w życie dopiero po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń dla tego typu inwestycji. Unikniemy wtedy niepotrzebnych kosztów i problemów w przypadku, gdy nie uda nam się uzyskać zezwolenia na umieszczenie nośnika reklamowego w danym miejscu.

Umowę dzierżawy warto zawrzeć na jak najdłuższy okres (standardowo 3-10 lat), tak abyśmy mogli czerpać coraz większe korzyści ze wzrastającej popularności naszego nośnika reklamowego bez obawy, o poniesione koszta. Warto również zaznaczyć w umowie, że w przypadku wcześniejszego zerwania umowy, wydzierżawiający zobowiązuje się do zwrotu poniesionych przez dzierżawiącego kosztów. Zawsze istnieje ryzyko, że ktoś zechce przejąć nasz pomysł na biznes. Wiele osób myli pojęcia najmu i dzierżawy. Umowy te różnią się od siebie znacząco w kwestii pobierania pożytków, w związku z użytkowaniem danej rzeczy lub miejsca.

 

Zobacz również:

Różnica między najmem, a dzierżawą

Powrót do listy wpisów

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów