Festiwal Złote Orły jest to najstarszy polski festiwal reklamy, który po raz pierwszy zorganizowano w 1998 roku, pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem festiwalu jest promowanie wysokiego poziomu artystycznego w produkcji reklamowej oraz kształtowanie systemu wartości w polskiej reklamie. Organizatorzy festiwalu stworzyli pierwszą i jedyną kolekcję sztuki reklamowej w Polsce, która jest powiększana o 300 – 500 kolejnych prac każdego roku. Kolekcja znajduje się pod opieką Muzeum Plakatu w Wilanowie. Złote Orły, to przede wszystkim konkurs, w którym nagradzane są najlepsze polskie reklamy ubiegłego roku.
Nagrodę stanowią statuetki Złotego Orła zaprojektowane przez prof. Antoniego Janusza Pastwę, wieloletniego dziekana wydziału rzeźby warszawskiej ASP. Jednym z prestiżowych wyróżnień jest nagroda specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przyznawana za wykorzystanie sztuki w działaniach promocyjnych lub reklamowych.
Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR i Klub Twórców Reklamy KTR od 2004 roku organizują Polski Festiwal Reklamy KTR. Organizator na swojej stronie internetowej podaje, że jest to największy i najbardziej rzetelny polski festiwal kreacji reklamowej. Święto twórców i owoców ich pracy. Festiwal ma promować najlepsze, najmądrzejsze, najciekawsze prace, które budują krajobraz komunikacji i marketingu w Polsce.
Misją festiwalu jest rozpowszechnianie sztuki reklamowej wśród szerokiego grona odbiorców reklam i środowisk twórczych i rozpowszechnianie wiedzy o reklamie poprzez organizację wydarzeń miejskich, instalacji, happeningów, imprez dla dzieci.
Effie Awards to polska edycja konkursu reklamy, na licencji amerykańskiej – w Polsce od 1999 roku. Na swojej stronie organizator podaje, że Effie Awards to najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs marketingowy na całym świecie. Wyznacza rynkowe standardy efektywności oraz promuje wzorowe działania komunikacyjne. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1968 roku w Nowym Yorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu. Licencję na prowadzenie konkursu w Polsce od 1999 r. posiada Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.
Prace zgłoszone do Effie Awards oceniane są pod kątem wyzwań strategicznych i przyjętych celów, idei komunikacji i przekucia jej na działania reklamowe oraz efektów komunikacji. Sukces w Effie jest możliwy tylko przy perfekcyjnej pracy wszystkich tych elementów. Dzięki Effie Awards uczestnicy rynku mogą przekonać się, które działania komunikacyjne pomagają osiągnąć wysokie wyniki biznesowe. To znacząca i doceniana przez branżę funkcja edukacyjna tego konkursu.
Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.
Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.
1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia
Gotowe!
Kodeks krajobrazowy Miejski zarząd dróg Opłata reklamowa opłata za bilbordy podatek od bilbordów podatek reklamowy tablice reklamowe uchwała krajobrazowa Ustawa krajobrazowa zasady i warunki sytuowania reklam
Brak polubionych obiektów |