Jesteś tutaj Artykuły Koszt utrzymania nośnika reklamowego oświetlonego

Koszt utrzymania nośnika reklamowego oświetlonego

Dziś, dzięki możliwości zastosowania oszczędnego oświetlenia LED koszty oświetlenia zewnętrznego są niskie i warto w nie zainwestować, by poprawić widoczność i estetykę bilbordów. Zużycie energii w ciągu roku przy 24-ro godzinnym zastosowaniu naświetlacza LED o mocy 100W wynosi 876 kWh, licząc koszt energii w wysokości 0,40zł daje nam to koszt zużycia energii w ciągu roku 350zł. Dzieląc na 12 miesięcy, wyniesie on niecałe 30zł za miesiąc. Przy zastosowaniu naświetlacza LED z czujnikiem ruchu, koszt ten dodatkowo maleje. Cena utrzymania nośnika oświetlonego nie jest wielka, za to zainteresowanie nim na pewno wzrośnie, ponieważ będzie on pracować również po zmroku, 24 godziny na dobę.

Choć koszt zakupu oświetlenia tego typu może wydawać się wysoki, to jednak warto w nie zainwestować, przez wzgląd na jego wydajność. Trwałość źródła światła LED to min. 50 tysięcy godzin, gdy wysokiej jakości świetlówki maja trwałość do 10 tysięcy godzin, a żarniki metalohalogenowe do 15 tysięcy godzin. Łatwo więc policzyć, że inwestując w oświetlenie LED oszczędzimy kilkukrotnie na wymianie źródeł światła. 50 tysięcy godzin to odpowiednik 6 lat używania tego oświetlenia po 24-ry godziny dziennie, lub 12 lat użytkowania po 12 godzin dziennie. Dzięki większej żywotności oświetlenia LED, w porównaniu z innymi źródłami światła odchodzą koszty ich wymiany, dzięki czemu na przestrzeni czasu cena oświetlenia LED i dotychczasowych źródeł światła staje się porównywalna.

Oczywiście, nie oznacza to, że inne formy oświetlenia są złe, czy niekorzystne. Po prostu – wszystko ma swoje zastosowanie. Na przykład, metalohalogeny świetnie sprawdzą się do chwilowego oświetlania wjazdu do garażu czy wejścia do domu, gdzie najczęściej stosuje się je w zestawie z czujnikiem ruchu, ponieważ oświetlenie potrzebne jest tylko chwilowo. bilbord powinien być dobrze widoczny cały czas, tak więc chcąc zastosować stałe oświetlenie przez całą dobę lub kilka godzin dziennie, najlepszym rozwiązaniem będzie naświetlacz LED. Przy zastosowaniu w reklamie, niezwykle istotny jest również fakt, że źródła światła LED bardzo dobrze odwzorowują barwy – Ra 0,7-0,85, nie emitują promieniowania UV i nie dają efektu migotania. Oświetlenie LED jest obecnie najnowocześniejszym i najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w tej dziedzinie.

 

porownanie zużycia prądu - bilbordy.info

 

Powrót do listy wpisów

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów