Jesteś tutaj Artykuły Noc reklamożerców Jean Marie Boursicot

Noc reklamożerców Jean Marie Boursicot

Większość ludzi wypowiada się negatywnie o reklamie. Reklama narzuca się nam, nieproszona pojawia się w skrzynkach na listy, zaśmieca nasze poczty elektroniczne, dręczy nas na ulicach. Nie ma jednak nic bardziej irytującego niż przerwa reklamowa wprowadzona w najbardziej emocjonującym momencie filmu lub ulubionego serialu. Gdy wybierzemy się do kina, choć wszystkie miejsca są wykupione, początkowo na sali jest niemalże pusto. To dlatego, że filmy rozpoczynają się 20-30 minut po czasie określonym na bilecie. A ludzie nie chcą „tracić” czasu na reklamy emitowane przed seansem filmowym. Ale nie wszyscy tak pogardliwie traktują reklamę.

 

Niektórzy uwielbiają reklamy. Są nimi pasjonaci i znawcy reklamy; pracownicy agencji reklamowych i mediów, twórcy reklam, dziennikarze, studenci kierunków związanych z reklamą, PR, marketingiem, a także zwykli ludzie, na co dzień niezwiązani ze środowiskiem reklamowym. Osoby te spotykają się w kinie, gdzie przez kilka godzin, z własnej woli oglądają reklamy.

Organizowana na świecie „Noc Reklamożerców” to impreza, na której starannie wyselekcjonowane reklamy emitowane są na wielkim ekranie przez 6 godzin. Reklamy wyświetlane podczas imprezy pochodzą z reklamoteki Jean Marie Boursicot – największego na świecie archiwum filmów reklamowych. Znajduje się w niej ponad pół miliona filmów reklamowych z całego świata. Każdego roku reklamoteka powiększa się o 25 tysięcy nowych filmów. z tych właśnie filmów Jean Marie Boursicot komponuje sześciogodzinny spektakl, złożony wyłącznie z reklam. Choć reklamy bywają banalne i nudne, to podczas takiej prezentacji można zobaczyć wspaniałe dzieła o niewątpliwych walorach artystycznych.

Pierwsza edycja Nocy Reklamożerców odbyła się w Paryżu w 1981 roku w niewielkim kinie o nazwie Kinopanorama. Dziś jest to impreza światowa, organizowana w wielu państwach. W Polsce „Noc Reklamożerców” po raz pierwszy została zorganizowana w 1992 roku w Warszawie, a w następnym roku również w Krakowie i innych polskich miastach. Co roku w polskiej edycji Nocy Reklamożerców bierze udział kilkanaście tysięcy osób.

Zobacz również inne filmy na Kanale The Night of the AdEaters®:
https://www.youtube.com/user/nightofadeaters/videos

Powrót do listy wpisów

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów