Jesteś tutaj Kraków zakończył konsultacje społeczne ws Uchwały Krajobrazowej

Kraków zakończył konsultacje społeczne ws Uchwały Krajobrazowej

Kraków zakończył konsultacje społeczne w sprawie poprawek do koncepcji Uchwały Krajobrazowej przygotowywanej przez Biuro Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta w Krakowie. Konsultacje trwały siedem tygodni, w tym czasie mieszkańcy miasta mogli wyrazić swoją opinię na temat proponowanych zmian w przestrzeni miasta. Koncepcja uchwały krajobrazowej była dostępna na stronie internetowej. Krakowianie mogli się z nią zapoznać również osobiście – w Miejskim Centrum Dialogu. Z propozycją zmian dotyczących Zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, mieszkańcy Krakowa mogli zapoznawać się od 9 maja do 24 czerwca.

 

Podczas konsultacji odbyło się wiele spotkań z mieszkańcami, w tym trzy debaty publiczne. W trakcie debat każdy mógł zadać pytanie, a odpowiedzi udzielała Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Koterba, kierująca pracami nad uchwałą krajobrazową.

W ramach konsultacji każdy mógł wypełnić ankietę dotyczącą proponowanych zmian. Ankietę wypełniło niespełna 4 tysiące osób. Większość ankietowanych pozytywnie odniosła się do propozycji ujednolicenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury.

Po zakończeniu konsultacji, dotyczących koncepcji uchwały krajobrazowej  ruszyły kolejne prace. Na podstawie konsultacji będą opracowywane propozycje uchwały. Następnie projekt uchwały zostanie przedstawiony radnym. Później zostanie upubliczniony i będzie można zgłaszać do niego uwagi. Zgodnie z założeniami, projekt ma trafić pod obrady Rady Miasta Krakowa pod koniec 2016 roku.

Powrót do listy wpisów

Tagi:

Kategorie:

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów