Jesteś tutaj Krupówki – wpłatomat czy automat?

Krupówki – wpłatomat czy automat?

Krupówki – wpłatomat zamiast automatu do gier, a figura  pandy obiektem kultu religijnego. Takie są pierwsze efekty obowiązujących od miesiąca przepisów o „Parku Kulturowym Krupówki”.

 

Od momentu przyjęcia uchwały urzędnicy wyznaczyli termin 10 miesięcy na dostosowanie się przedsiębiorców do nowego prawa. Od 1 lipca 2016 roku miały nastąpić diametralne zmiany. Jednak handlarze nie zaakceptowali wymogów, ogłosili, że będą walczyć z zarządzeniem. Niektórzy zamiast się kłócić próbują przechytrzyć urzędników starając się kreatywnie omijać obowiązujące prawo.

Przykładem próby ominięcia przepisów jest oklejenie maszyn do gier etykietą z nazwą „wpłatomat”. Na taki pomysł wpadł właściciel urządzeń, ponieważ zgodnie z przepisami parku kulturowego, na Krupówkach mogą znajdować się bankomaty i wpłatomaty. Wpłatomaty służą do przelewania pieniędzy na konta bankowe. Umieszczenie naklejki nie zmienia funkcji urządzenia. Jest więc to nieudolna próba obejścia przepisów prawa.

Tomasz Filar, naczelnik Wydziału Gospodarki Gruntami Urzędu Miasta w Zakopanem, oznajmił, że właściciel maszyn został pouczony, że musi te urządzenia usunąć. Jeżeli nie odpowie na wezwanie, zostaną one zarekwirowane, a sprawa zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Kolejny absurdalny pomysł na obejście przepisów uchwały o Parku Kulturowym związany jest z „religijną pandą” umieszczoną przed studiem figur woskowych. Figura pandy, miała w mniemaniu właścicieli być obiektem kultu religijnego. Na obiekcie umieszczono tabliczkę z cytatem pochodzącym z Księgi Rodzaju opisującym dzieje Noego i biblijny potop.

W uchwale czytamy, że „zakazy i ograniczenia zawarte w uchwale nie dotyczą elementów zagospodarowania i działań związanych z kultem religijnym, uroczystościami i wydarzeniami państwowymi oraz samorządowymi”. Jednak taki pomysł na obejście prawa jest nie tylko absurdalny, a również obraźliwy, ponieważ  pomysłodawca w ten sposób kpi z innych wyznań. Jest też nieskuteczny, ponieważ figura została szybko usunięta przez pracowników służb miejskich.

 

 

Polecamy: fragment wydania „wiadomości” ze strony tvp.info

Panda elementem kultu religijnego

Powrót do listy wpisów

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów