Jesteś tutaj Lublin: Projekt Uchwały Krajobrazowej

Lublin: Projekt Uchwały Krajobrazowej

Uchwała Krajobrazowa Lublin 2016

 

Ustawa Krajobrazowa, która weszła w życie we wrześniu 2015 roku dała gminom nowe narzędzie do walki z chaosem reklamowym.

Jeśli powstanie uchwała krajobrazowa Lublina, będzie można ustalić rygorystyczne zasady umieszczania reklam nawet tam, gdzie do tej pory nie było miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Będzie też możliwość nakładania wysokich kar za nielegalną reklamę.

W marcu tego roku, na oficjalnej stronie miasta lublin.eu pojawiła się informacja, że miasto jest w trakcie opracowywania kodeksu reklamowego. Odbyły się także konsultacje z przedsiębiorcami 7 kwietnia w siedzibie Miejskiego Konserwatora Zabytków. Projekt ma być konsultowany również z ekspertami zewnętrznymi, przedstawicielami branży reklamowej i mieszkańcami Lublina.

Głównym celem opracowywanej w Lublinie uchwały jest ograniczenie ilości dużych systemowych nośników reklamowych. Planowane jest ich całkowite usunięcie z obszaru wpisanego do rejestru zabytków zespołu Starego Miasta i Śródmieścia Lublina oraz innych kluczowych obszarów krajobrazu miasta.

Zostaną również uporządkowane oraz usunięte nielegalne nośniki w innych częściach miasta. Miasto chce za pomocą dokumentu określić maksymalną ilość szyldów dla jednego podmiotu oraz ich powierzchnię w zależności od obszaru i charakteru architektury. Uchwała precyzyjnie określi części elewacji budynków, na których będzie można lokalizować szyldy i inne nośniki reklamowe.

Przyjęcie uchwały pozwoli na ograniczenie, a nawet usunięcie nośników reklamowych, a tym samym na poprawę estetyki miasta.

Powrót do listy wpisów

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów