Jesteś tutaj Citylight a ustawa krajobrazowa

Citylight a ustawa krajobrazowa

Ze względu na ustawę krajobrazową, nośniki formatu Citylight stają się jednym z głównych formatów reklamy. Mają przez to przewagę nad innymi nośnikami, ponieważ mogą być umiejscowione tam, gdzie przepisy zabraniają wykorzystania innego rodzaju reklamy. Dają również korzyści dla przedsiębiorcy jak i dla miast, przynosząc dochód, który często dzielony jest z przedsiębiorstwami komunikacji miejskiej lub władzami miasta, stanowiąc źródło ich dodatkowych zysków.

Citylighty można podzielić na statyczne i scrolle, te ostatnie dają możliwość maksymalnego wykorzystania wydzierżawionej powierzchni pod Citylight. Dzięki systemowi rolującemu możemy w nośniku umieścić po 6 plakatów na stronę. Istnieje możliwość dostosowania czasu ekspozycji plakatów, oraz dziennego dostosowania godzin roboczych i oświetlenia.Poza tym nośniki te mogą być wolnostojące lub naścienne z różnym typem oświetlenia, dają również możliwość do wykorzystania ich w interaktywnych kampaniach reklamowych.

Oprócz funkcji reklamowej mogą stanowić element miejskiego krajobrazu. Z tego powodu citylighty zwane są meblami miejskimi. Umieszczane często w wiatach przystankowych, przejściach podziemnych, ścianach budynków, są znakomitym uzupełnieniem telewizyjnych kampanii reklamowych bądź pomocną informacją publiczną, łącząc użyteczność z możliwością reklamy.

Wymiary:

Wymiar plakatu: 1,750×1,185m Wymiar zewnętrzny: 1,346×1,945m

Cechy:

– posiada nieduże gabaryty
– dostępny jest w wersji statycznej i dynamicznej (scroller), w opcji naściennej lub wolnostojącej: jednostronnej dwustronnej.
– zależnie od wymagań klienta do wyboru są dwa rodzaje układów: oświetlenie świetlówkowe i LED

lotnisko
przystamek

Lightbox

Lightbox ze względu na swoje niewielkie rozmiary umieszczany jest w ciągach ruchu pieszych typu: centra miast, deptaki, przystanki autobusowe, przystanki tramwajowe, stacje metra, stadiony itp. Tego rodzaju nośnik jest również stosowany wewnątrz pomieszczeń np. w centrach handlowych, urzędach, hotelach, na portach lotniczych itp. Lightbox często występuje, jako element mebli miejskich. Jednym z jego zastosowań jest wykorzystanie go w formie tablicy informacji miejskiej,

Cechy:

– posiada dowolny rozmiar
– dostępny jest w wersji statycznej i dynamicznej (scroller), w opcji naściennej lub wolnostojącej:
jednostronnej
dwustronnej
– stosowane jest oświetlenie typu backlight, zapewniające wysoki poziom widoczności ekspozycji
– plakat papierowy: w przypadku nośników statycznych montowany jest za pomocą specjalnych uchwytów (szybka i pewna wymiana plakatu), natomiast w przypadku rozwiązania „scroll” montowany na rolki.

LCD

Zaletą tej formy reklamy jest na pewno innowacyjność – duże zainteresowanie odbiorców, jakość przekazu, oraz możliwość interakcji z urządzeniem. Nasycenie rynku tradycyjnymi formami przekazu reklamowego sprawia że przeciętny odbiorca uodparnia się na reklamę, uciekając od niej. Dlatego też innowacyjne działania reklamowe odznaczają się największą skutecznością i są w stanie z dużym powodzeniem przyciągnąć uwagę odbiorcy.
Nośniki LCD usytuowane są głównie w centrach handlowych, stacjach metra, stadionach, portach lotniczych itp. Dają możliwość interakcji odbiorcy z urządzeniem, przez stosowanie rozwiązań z dziedziny Digital Signage, przykładem jest stworzony przez nas Interaktywny rozkład jazdy.
To rozwiązanie przyjazne podróżującym. Dzięki stałej aktualizacji danych, system informuje pasażerów, gdy w rozkładzie komunikacji miejskiej nastąpią zmiany. Z nowoczesnej tablicy można dowiedzieć się jaki bilet kupić, jak dojechać do kina, teatru czy na najbliższy posterunek policji. Ze względu na możliwość zmiany języka za pomocą jednego przycisku rozkład staje się nieocenioną pomocą dla zagranicznych turystów.

Cechy:

– w wersji outdoor stosowane są monitory o podwyższonej jasności w odpowiednio klimatyzowanych obudowach.
– nośniki tego typu w atrakcyjny sposób prezentują informacje w sposób dynamiczny
– występują w wersji wolnostojącej i naściennej
– monitor LCD – dostosowany jest do wymagań klienta
– mogą być zarządzane indywidualnie, lub jako sieć nośników poprzez łączność Internetową. System łączności pozwala na dowolne wgrywanie i zarządzanie ekspozycją oraz parametrami urządzeń.

wiata

lcd

Artykuł opracowany wspólnie z firmą Adboard.

Powrót do listy wpisów

Tagi:

Kategorie:

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów