Jesteś tutaj Artykuły Rynek bilbordów w Polsce

Rynek bilbordów w Polsce

W ostatnich latach rynek reklamy zewnętrznej w Polsce nie zmieniał się znacząco, można nawet powiedzieć, że został on zdominowany przez 6 podmiotów. Posiadają one łącznie blisko 92% udziału w tym obszarze. Są nimi : AMS, Synergic, Ströer, Clear Channel, MM oraz Cityboard Media.

Rynek bilbordów

Udział firm oferujących nośniki OOH w Polsce, sporządzony został na podstawie raportu Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej wg stanu na grudzień 2018 roku.

Rynek bilborów w Polsce

W 2018 roku w zestawieniu wszystkich nośników na drugim miejscu znalazł się Synergic, dzięki swoim reklamom na rowerach miejskich (8 tyś szt.) między innymi w Warszawie z możliwością wypożyczenia. Jeszcze w roku 2015 z danych zebranych przez IGRZ wynikało, że 85% udziałów w monitorowanych wydatkach na reklamę zewnętrzną w Polsce posiadają cztery największe firmy. Są nimi AMS, Stroer Polska, Cityboard Media oraz Clear Channel Poland. Udział dwóch pierwszych z wymienionych firm wyniósł w 2015 roku ponad 60%.

 

Udział procentowy w rynku OOH w latach 2011-2015 wiodących firm w Polsce

bilbordy w polsce

 

Marki o dominującym udziale w rynku reklamy zewnętrznej w Polsce to:

Print

 

AMS : Jedna z czołowych firm reklamy zewnętrznej w Polsce. Oferuje największą w Polsce sieć nośników reklamowych, jako jedyna dysponuje nośnikami z każdego segmentu rynku, m. in. bilbordami, citylightami, cityscrollami i backlightami. Portfolio AMS obejmuje też outdoor mobilny, reklamę na stacjach benzynowych oraz CityINFOtv – telewizję kontentowo-reklamową w wagonach warszawskiego metra i autobusach. Spółka realizuje multiformatowe i niestandardowe kampanie promocyjne, jest także znana z działań społecznych, w tym: na rzecz integracji osób niepełnosprawnych.

Strona firmy : http://www.ams.com.pl/

 

 

 

stroer

 

 

STROER : jeden ze światowych liderów reklamy zewnętrznej, w Polsce działa od 1999 roku. Firma dysponuje blisko 15 tysiącami  nośników reklamowych zlokalizowanych na terenie całego kraju. Grupa Ströer oferuje m. in. nośniki typu: Super18, Super36,  SuperScroll, bilbord, Super12, infoscreen. Jest wyłącznym dysponentem nośników reklamowych na stacjach warszawskiego metra oraz na lotniskach w Gdańsku i Szczecinie.

Strona firmy : http://www.stroer.pl/

 

Synergic

 

SYNERGIC : Firma posiada w swojej ofercie powierzchnie wielkoformatowe od 100 m2 do nawet 2400 m2, realizacje na budynkach, murale. Udostępnia miejsce reklamowe pojazdów tramwajów, autobusów miejskich, autobusów krótko- i dalekobieżnych oraz pociągów SKM i TLK. Po Polsce jeździ również ponad 7000 jednosladów – rowerów co w łącznej liczbie daje firmie wysokie, trzecie miejsce w rankingu w Polsce.

Strona firmy : http://synergicmedia.pl/

 

logo_clear_channel_rvb

CLEAR CHANNEL : jest polskim oddziałem wiodącego, światowego koncernu reklamy zewnętrznej. W ofercie firmy znajdują się nośniki reklamowe typu citylight, SuperNet 6x3m, backlight 8x4m, digitale, city manager i transit.

Strona firmy : http://www.clearchannel.com.pl/

 

 

cityboard_media

 

CITYBOARD MEDIA : firma działająca na polskim rynku reklamy zewnętrznej od 1996 r. – jako pierwsza wprowadziła do Polski nowy standard reklamy zewnętrznej – wysokojakościowy nośnik, jakim jest cityboard. W 2000 r. jako pierwsza firma reklamy  zewnętrznej na polskim rynku, wprowadziła sprzedaż nośników reklamowych w oparciu o kontakty. Oferta Cityboard Media obejmuje następujące nośniki: c9 o powierzchni 9m2, c18 – 18m2, ecolight™ – 9m2, cityboard – 18m2, supercityboard – 48m2, superbacklight – 48m2, megacityboard – 162m2, ekoplakat.

Strona firmy : http://cityboard.pl/

 

 

Źródło :
Artykuł powstał dzięki zestawieniom, przygotowanym przez Izbę Gospodarczą Reklamy Zewnętrznej na rok 2018 (http://www.igrz.com.pl/)

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym raportem IGRZ, dostępnym pod adresem :
http://www.igrz.com.pl/raporty
lub bezpośrednio :
http://igrz.home.pl/RAPORT%20OOH%202018.pdf

Powrót do listy wpisów

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów