Jesteś tutaj Czy prawo działa wstecz ? na przykładzie Krakowa

Czy prawo działa wstecz ? na przykładzie Krakowa

Przypomnijmy : Ustawa krajobrazowa obowiązuje od września 2015 roku. Dokonuje zmian w treści dziesięciu innych ustaw, w celu stworzenia narzędzi umożliwiających skuteczniejszą niż dotychczas ochronę krajobrazu. Nowe rozwiązania mają na celu powstrzymanie postępującego od wielu lat niszczenia krajobrazu poprzez masowe zaśmiecanie przestrzeni nośnikami reklamowymi.

Czy prawo działa wstecz ?

Doskonale przedstawił sytuację Pan Lech Kaczoń Prezes Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej w czasie debaty otwartej w radiu Kraków poświęconej Uchwale Krajobrazowej (około 24 minuty). Co z miejscami w których firmy otrzymały pozwolenie na stawianie reklam a w myśl nowych przepisów zarządzone zostanie ich usunięcie lub usunięcie kilku, których ? Co na to Urząd Miasta ?

 
Pan Prezes zwrócił uwagę, że nie ma wskazanej ścieżki legalizacyjnej dla pojedynczych przypadków i wiele spraw będzie musiało rozstrzygnąć się w sądzie. Potwierdził to również Pan Prezes Andrzej Zdebski. Uczestnikami debaty byli Elżbieta Koterba (Zastępca Prezydenta do spraw Rozwoju Miasta Krakowa), Andrzej Zdebski (Prezydent Izby Przemysłowo Handlowej w Krakowie), Lech Kaczoń (Prezes Izby Gospodarczej Reklamy Zewnętrznej), Aleksander Böhm (Prof. dr inż. arch. Politechniki Krakowskiej, autor ponad 90 publikacji z dziedziny architektury, urbanistyki , architektury krajobrazu i planowania przestrzennego)

 

Zapraszamy do obejrzenia :

 

 

 

Zapraszamy również do przeczytania artykułu Gazety Prawnej z opiniami ekspertów i konstytucjonalistów :

Zobacz również : Billboardowy bałagan. Prawo będzie działało wstecz? – Gazeta Prawna

Powrót do listy wpisów

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów