Jesteś tutaj Artykuły Konkurencja, zagrożenia

Konkurencja, zagrożenia

Konkurencja, zagrożenia – właściwie każda firma musi stawić czoło tym problemom. Analiza tych elementów biznesu stanowi ważny aspekt inwestowania.

Planując własny biznes należy przeanalizować rynek konkurentów oraz potencjalne zagrożenia. Właściwie każda firma ma konkurencję. Dla tych, którzy oferują wynajem nośników reklamowych jest ona bardzo duża – od potężnych firm zajmujących się profesjonalną sprzedażą powierzchni reklamowych na terenie całego kraju do indywidualnych osób udostępniających nośniki na własnych działkach.

Lokalizacja pod budowę nośnika powinna być wystarczająco atrakcyjna, aby zainteresowali się nią reklamodawcy. Budowa i utrzymanie tego typu nośnika to niemały wydatek. Jeżeli nasza inwestycja nie znajdzie wystarczającego grona odbiorców, możemy stracić czas i pieniądze.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że  istnienie wiele profesjonalnych firm z branży reklamy zewnętrznej, czyli OOH, a najwięksi reklamodawcy korzystają prawie wyłącznie z nośników systemowych będących w ich posiadaniu. Powód?  Ilość i zasięg nośników reklamowych – jeżeli reklamodawca chce przeprowadzić kampanię bilbordową w kilku miejscach, nie będzie wyszukiwać lokalnie nośników reklamy od różnych, prywatnych osób, ale zgłosi się do mniejszej lub większej, ale profesjonalnej firmy, która posiada tych nośników wiele, w różnych lokalizacjach w obrębie miasta, województwa, a nawet całego kraju. Co bardzo istotne będą to nośniki systemowe, czyli o standaryzowanym wyglądzie. Poza tym, wynajmując wiele powierzchni reklamowych jednocześnie, zawsze można negocjować ceny.

Dlatego jako osoby będące w posiadaniu jednego nośnika powinniśmy myśleć o realnych zyskach i klientach. Ofertę w tym przypadku warto kierować do lokalnych firm, ewentualnie możemy podjąć współpracę z lokalnymi agencjami reklamowymi. Warto też zobaczyć jak radzą sobie nasi prawdziwi konkurenci – czyli osoby które na prywatnych działkach oferują powierzchnie reklamowe.

 

Powrót do listy wpisów

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów