Niezależne, a zarazem ekologiczne sposoby oświetlenia reklam są idealnym rozwiązaniem w miejscach gdzie występują utrudnienia lub nie ma dostępu do sieci energetycznej, nie ma możliwości oświetlenia reklamy ze względu na konieczność przeprowadzenia wierceń pod drogą.
Korzystając z możliwości wytwarzania energii elektrycznej za pomocą modułów fotowoltaicznych, siłowni wiatrowych lub rozwiązań hybrydowych, które łączą oba sposoby generowania prądu, można wykonać systemy niezależnego oświetlenia reklam. W połączeniu z tymi rozwiązaniami najczęściej wykorzystuje się diody LED o wysokiej jasności świecenia jako źródło światła. Mają znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną, są odporne na wpływ warunków klimatycznych, wstrząsy i wibracje. Charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością niż standardowe źródła światła.
Elementy potrzebne do wykonania oświetlenia:
Wykonanie oświetlenia tego typu jest „małą budowlą” i wymaga przeliczenia zgodnie z Polskimi normami. Dlatego powinno być ono wykonane przez osoby doświadczone, z odpowiednimi uprawnieniami i wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa związanego z konkretną lokalizacją. Dla oceny względów bezpieczeństwa znaczenie ma powierzchnia i waga systemu zasilania umieszczonego na maszcie do konkretnej lokalizacji tj. z uwzględnieniem strefy wiatrowej oraz wysokości. W innym przypadku konstrukcja może stwarzać zagrożenie.
Mimo iż na rynku dostępne są moduły, a nawet całe systemy oświetlenia w niskiej cenie, zachęcające do samodzielnego montażu, to lepiej w tej kwestii zaufać specjalistom. Produkty tego typu, najczęściej pochodzące z Chin, nie są wykonane w wysokiej jakości, ponadto często oferują produkt o parametrach niezgodnych z rzeczywistością. Należy też zwracać uwagę na często podawane parametry maksymalne urządzenia. Jeżeli producent poda na opakowaniu, że urządzenie będzie działać do 12 godzin to nawet jeżeli w rzeczywistości po zamontowaniu osiągnie czas 2 godzin, to będzie ono nadal spełniać warunki i nikt nam nie uwzględni reklamacji. Choć wydawać, by się mogło, że najważniejszym parametrem w przypadku urządzeń elektrycznych jest moc, to jest
to błędne myślenie. Podając za przykład siłownie wiatrowe – podczas codziennego użytkowania urządzenia nie będzie miał znaczenia fakt, że może ono wytworzyć maksymalnie 12kW mocy,
jeżeli do tego potrzebna jest siła wiatru odpowiadająca huraganowi. Należy więc w takim przypadku sprawdzić jaką moc osiągnie urządzenie zgodnie z warunkami atmosferycznymi występującymi na danym terenie, czyli zwrócić uwagę na wydajność odpowiadającą najczęściej występującej sile wiatru. W Polsce przeciętna prędkość wiatru wynosi 4,5-5,5m/s. Podobna zasada dotyczy paneli solarnych. Jeżeli będzie padać na nie cień, to spowoduje to ograniczenie energii dostarczanej do akumulatorów, a co za tym idzie, urządzenie będzie działać krócej.
Warto więc zawierzyć specjalistom, znaleźć wiarygodne firmy na polskim rynku, korzystające z rozwiązań europejskich. Nawet jeżeli ich usługi będą droższe, to mamy gwarancję, że zostaną zamontowane właściwie i będą zbudowane z materiałów najwyższej jakości. Początkowe oszczędności mogą przynieść wielkie straty, w krótkim czasie. Orientacyjna cena brutto, zasilanego energią odnawialną oświetlenia jednostronnego z montażem, działającego do 15 godzin na dobę, dla bilbordu o standardowych wymiarach 5×2,5m wynosi około 18 tysięcy złotych. Przy takiej inwestycji nie warto szukać oszczędności w Chińskich produktach.
Rozwiązanie hybrydowe dla oświetlenia (połączenie siłowni wiatrowej i paneli solarnych).
Powrót do listy wpisów
Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.
Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.
1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia
Gotowe!
Kodeks krajobrazowy Miejski zarząd dróg Opłata reklamowa opłata za bilbordy podatek od bilbordów podatek reklamowy tablice reklamowe uchwała krajobrazowa Ustawa krajobrazowa zasady i warunki sytuowania reklam
Brak polubionych obiektów |