Jesteś tutaj Artykuły Tradycyjne sposoby oświetlenia bilbordów

Tradycyjne sposoby oświetlenia bilbordów

Jeżeli w miejscu gdzie ma być zlokalizowany bilbord występuje odpowiednie zasilanie, to można zastosować tradycyjne sposoby oświetlenia nośnika reklamowego. Jako źródła światła
można wykorzystać:
Metalohalogeny – mimo iż nazwa jest podobna, nie mają one nic wspólnego z halogenami. Bez trudu oświetlą ogromny bilbord reklamowy. Lampy metalohalogenowe, są niezawodnym źródłem światła zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Mogą być montowane na ścianie, w gruncie lub podłożu stałym. Najczęściej spotykana moc świetlna opraw metalohalogenowych to
70W, 150W, 250W, 400W.
Naświetlacze LED – Technologia LED coraz częściej jest wykorzystywana do użytku zewnętrznego. Przy odpowiednim montażu naświetlacze LED mogą efektownie oświetlać baner reklamowy lub bilbord na budynku lub przy drodze. Montaż reflektorów ułatwiają specjalne stelaże. Dzięki specjalnej konstrukcji pokrywy naświetlacz można ustawić pod odpowiednim kątem, aby optymalnie wykorzystać światło. Są tańszym i wydajniejszym zamiennikiem starszych rozwiązań oświetleniowych. Przy mocy 10W potrafią oddać moc światła, jak w przypadku żarówki 100W.
Świetlówki LED – maja żywotność diod na poziomie 50 000 godzin i pozwalają na oszczędność energii na poziomie 70% w porównaniu do standardowych świetlówek fluorescencyjnych. Mogą być wykorzystywane do oświetlenia bilbordów oraz ich podświetlenia (tzw. backlight). Nie wytwarzają światła ultrafioletowego i promieniowania podczerwonego i innych rodzajów promieniowania, nie powodują efektu migotania. Zapewniają najwyższą efektywność oświetlenia przy niskim poborze mocy.
Listwa LED typu Wall Washer – może tworzyć wielo- lub jednobarwne iluminacje na powierzchni ścian. Dzięki skupionemu światłu oświetla obiekty o wysokości do 10 metrów. Za pomocą listwy można w estetyczny i ciekawy sposób wyeksponować szyld, nazwę firmy znajdującą się na elewacji budynku, lub też bilbord lub inne formy reklamy zewnętrznej. Służą przede wszystkim do eksponowania elementów oraz ozdoby, a nie oświetlenia użytkowego.

 

 

Przeczytaj również:

Oświetlenie bilbordu – dlaczego jest ważne?

Oświetlenie reklam przy zastosowaniu źródeł energii odnawialnej

Koszt utrzymania nośnika reklamowego oświetlonego

Powrót do listy wpisów

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów