Jesteś tutaj Artykuły Rodzaje i ceny bilbordów

Rodzaje i ceny bilbordów

Bilbordy to nośniki reklamowe, które zgodnie z Ustawą Prawo Budowlane mogą być trwale związane z gruntem, czyli wkopane w podłoże, zalane betonem lub niezwiązane z gruntem, na przykład osadzone na gruncie i zabezpieczone betonowymi obciążnikami, reklama mobilna na przyczepach. Podstawową różnicą między bilbordem nietrwale, a trwale związanym z gruntem jest w drugim przypadku ingerencja w podłoże i konieczność wykonania nawet niewielkich prac budowlanych, takich jak np. wykopanie/ zasypanie dołu po to, by zamontować lub usunąć tablicę.

 

Bilbordy możemy sklasyfikować ze względu na:

a) sposób połączenia z gruntem

 

bilbord ścienny

jest to konstrukcja reklamowa, niezwiązana z gruntem. Wykonane są z blaszanych paneli z przymocowanymi wzmocnieniami oraz uchwytami. Panele bilbordu mocuje się do konstrukcji z profili stalowych przymocowanych do elewacji budynku. Wykończenie stanowi zazwyczaj ozdobna rama.

Ceny zawierają się od 900 zł netto za tablicę 2×2[m] do 2000 zł netto za tablicę 6×3[m].

bilbord ścienny - Bilbordy.info

 

bilbord statyczny

trwale związany z gruntem, to forma tablicy reklamowej, która jest np. zabetonowana w ziemi, specjalna wielkoformatowa konstrukcja osadzona na słupie.

Ceny kształtują się w zależności od rozmiaru i tego, czy konstrukcja ma być jednostronna czy dwustronna. Za tablicę jednostronną zapłacimy od 1300zł netto za wymiar 2×2[m] do 3500zł netto za wymiar 6×3[m]. Ceny tablicy dwustronnej zaczynają się od 1800zł netto za wymiar 2×2[m] do 5000zł netto za wymiar 6×3[m]

bilbord statyczny - Bilbordy.info

 

bilbord przestawny

niezwiązany trwale z gruntem, to forma tablicy reklamowej, która nie jest trwale związana z gruntem, np. jest ona przytwierdzana do ziemi za pomocą betonowych obciążników lub osadzona na przyczepie, która pozostaje w wybranym miejscu przez określony czas.
Ceny kształtują się w zależności od rozmiaru i tego, czy konstrukcja ma być jednostronna czy dwustronna. Za tablicę jednostronną zapłacimy od 1500zł netto za wymiar 2×2[m] do 4000zł netto za wymiar 6×3[m]. Ceny tablicy dwustronnej zaczynają się od 2000zł netto za wymiar 2×2[m] do 6000-7000zł netto za wymiar 6×3[m].

bilbord przestawny - Bilbordy.info

 

Do tych cen należy doliczyć jeszcze koszt zakupu betonowych obciążników. Masa jednej sztuki to ok 100kg, a cena to 15-25zł. Do obciążenia tablicy w zależności od rozmiaru potrzebne będzie:

Wymiar tablicy Ilość obciążników – Teren zabudowany Ilość obciążników – Teren niezabudowany
2×2 10 14
3×2 15 20
4×2 20 30
3×3 20 30
4×3 30 40
5,04×2,38 20 40
5×3 30 40
6×3 40 40

 

bilbord mobilny

konstrukcja reklamowa niezwiązana trwale z gruntem, najczęściej jest osadzona na przyczepie i mocowana do samochodu, który przemieszczając się prezentuje daną reklamę w różnych miejscach w krótkim czasie. Może być wzbogacony o efekty dźwiękowe.

Za przyczepę reklamową zapłacić trzeba od 3000 zł do 7000 zł netto, w zależności od rozmiaru i konstrukcji. Przykładowo przyczepa o wymiarach reklamy 5×2,38 metra o konstrukcji na ocynkowanej ramie, oświetlonej, z homologacją, dociążonej, o wadze ok 450kg to koszt około 4800zł netto.
bilbord mobilny - Biblordy.info

b) oświetlenie

bilbord tradycyjny nieoświetlony

zwykła konstrukcja tablicy mocowana do elewacji budynku lub osadzony na słupach przeznaczona na plakat wielkoformatowy.

Ceny przybliżone ceny zakupu zostały podane w poprzednim punkcie: sposób połączenia z gruntem
tabvlica reklamowa nieoświetlona - Bilbordy.info

 

bilbord tradycyjny oświetlony

tradycyjna forma bilbordu, przeznaczona do wyklejenia plakatem wielkoformatowym, oświetlona dla zachowania widoczności po zmroku.

Ceny przybliżone ceny zakupu zostały podane w poprzednim punkcie: sposób połączenia z gruntem.
Za oświetlenie zewnętrzne tablicy z automatem zmierzchowym i okablowaniem zapłacimy dodatkowo 500 – 1000 zł, w zależności od rozmiaru tablicy i potrzebnej ilości oświetlenia (jedna lub dwie lampy)
bilbord oświetlony - bilbordy.info

 

bilbord podświetlony (backlight)

nośnik reklamowy, w którym pod plakatem bilbordu umieszcza się świetlówki lub listwy LED, dla efektu równomiernego i estetycznego podświetlenia reklamy.
backlight - bilbordy.info

 

bilbord świetlny – tablica LED, telebim reklamowy

urządzenie reklamowe wyposażone w ekran elektroniczny, na którym wyświetlane są prezentacje reklamowe. Urządzenie może również posiadać opcję wgrania dźwięku, wyświetlania filmu.

Ceny nośników tego typu, w zależności od wielkości zawierają się pomiędzy 50 – 100 tysięcy złotych. Cena zależna jest od rozmiaru, ale też od ilości pikseli (przejrzystość obrazu).


Źródło: You Tube, kanał Tee Kengwei

 

c) nośniki elektroniczne

 

bilbord elektroniczny, interaktywny

urządzenie reklamowe, które wchodzi w reakcję z odbiorcą reklamy. Może mieć różne, mniej lub bardziej zaawansowane formy. Angażuje odbiorcę do współpracy. Może się uaktywniać za pomocą czujnika ruchu, by zmienić wyświetlaną treść, lub rozpocząć prezentację audiowizualną. Najnowsze technologie wprowadziły nawet możliwość wzięcia udziału w grze z innymi odbiorcami reklamy.


Źródło: You Tube, kanał Android Central

 

infoscreen, digital reklamowy

to forma elektronicznego bilbordu interaktywnego, który daje wiele możliwości prezentacji. Umieszczany jest na wysokości dorosłego człowieka, tak aby odbiorca mógł podejść i przeczytać zawartość. Zazwyczaj prezentacja wyświetla naprzemiennie reklamy, filmy, wiadomości.

Źródło: You Tube, kanał Ströer Media

 

 

Przedstawiona klasyfikacja ma charakter ogólny. Cały czas powstają nowe, niestandardowe rodzaje tych nośników, a w związku z tym nowe możliwości ich klasyfikacji. Wiele firm z branży stosuje własne nazwy na określanie wyżej wymienionych typów bilbordów, różnicując je dodatkowo ze względu na rozmiar. Można też się zastanawiać, czy niektóre z wymienionych nośników to jeszcze bilbordy, czy może odrębne, zupełnie nowe nośniki reklamowe.

 

 

 

 

Powrót do listy wpisów

O nas

Serwis bilbordy.info powstał z myślą o wszystkich osobach zainteresowanych reklamą zewnętrzną w Polsce.

Daje możliwość promocji własnych nośników jak również skupia aktualne informacje o rynku reklamy i przepisach prawa.

Stwórz swój bilbord
w 3 prostych krokach

1. Załóż konto
2. Dodaj dane nośnika i adres
3. Dodaj zdjęcia

Gotowe!

Lista polubionych obiektów

Brak polubionych obiektów